Едноставен рецепт со шеќер за отстранување на стриите засекогаш! - Македонија Денес

Едноставен рецепт со шеќер за отстранување на стриите засекогаш!

Опомена!!!

За да ги отстраните непријатните стрии од вашето тело испробајте го овој едноставен и ефтин рецепт кој се приготваува за неколку минути, а благодарение на неговата ефикасност ќе ги отстраните стриите засекогаш.

strii

 

Продукти:

– супена лажица шеќер

– супена лажица масло од рицинус или маслиново масло

– сок од половина лимон

– една капсула витамин Е

Подготовка:

Измешајте ги сите продукти се додека не добиете хомогена смеса. Со кругови движења нанесете од смесата и масирајте на местата каде што имате стрии се додека не ви впие смесата во кожата. Најдобро е да масирате со четка за да ви се зголеми циркулацијата на местата каде имате стрии. Правете ја оваа масажа секој ден по 2-3 минути и за неколку недели ќе имате совршено тело без стрии.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »