Ѕвездите го кажаа своето: Еве кои фризури дамите би требало да ги носат според хороскоп – Шкорпија најголемо изненадување (фото) - Македонија Денес

Ѕвездите го кажаа своето: Еве кои фризури дамите би требало да ги носат според хороскоп – Шкорпија најголемо изненадување (фото)

Опомена!!!

Погледнете кои фризури ви се судени да ги носите доколку го послушате советот на ѕвездите. Имате ли храброст да смените имиџот?

Овен – Вие сте лидер и тоа сите го знаат. Вие сте секогаш подготвени да се забавувате и сите ве знаат по харизматичната енергија. Ова е совршена фризура за вас.

хороскоп

Бик – Вие сте слатки и љубезни, но исто така знаете да бидете и силни. Вие сте практична личност и оваа фризура коај не бара многу одржување е идеална за вас.

хороскоп

Близнаци – Близнаците се во суштина две жени во една. Може да зборуваат од политика до Кима Кардашијан. Не се плашите да го кажете своето мислење, а другите луѓе лесно може да ви станат здодевни. Оваа фризура е идеална за вас токму затоа што може да ја прекриете или нагласите избричената страна. Сакате промени и предизвици.

хороскоп

Рак – Вие сте мирни, емоционални  и упорни. Понекогаш  сте резервирани и чувствителни,поради што тешко се издвојувате. Кркмите се совршена идеја за додавање на храброст, како и острина во изгледот.

хороскоп

Лав – Вашата личност е голема и моќна и нема потреба да се криете зад вашата коса. Тоа можете да го направите и со ваква фризура на која едната страна и е подолга од другата. Што и да сторите ќе го носите со гордост.

хороскоп

Девица – Вие сте интелектуалец, доста интуитивни и перфекционист. Нема ништо лошо во тоа. Оваа фризура е совршена а вас. Паметна и шик фризура, која е доста практична.

хороскоп

Вага – Оваа фризура претставува правичност и рамнотежа. Тоа е нешто кон што вие тежите. Вие сте харизматични и вашиот шарм ги плени луѓето. Средна должина на оваа фризура покажува колку сте софистицирани и елегантни.

хороскоп

Шкорпија – Шкорпиите се опасна комбинација на добриот изглед и таинственоста. Исто така сте егзотични и магнети, но умеете да бидете и доста нерасположени понекогаш. Пуштете ја косата да порасне и бидете самоуверени.

хороскоп

Стрелец – Имате одлична смисла за хумор и уживате во животот, па дури и во своите дострели  и падови. Оваа фризура најдобро одговара на вашиот авантуристички дух.  

хороскоп

Јарец – Моќни сте и одговорни и тоа не се плашите да го покажете. Експериментирање со новите работи е тоа што најмногу сакате да г правите. Зошто тогаш да не експериментирате и со оваа фризура?

хороскоп

Водолија – Креативноста е тоа што ве одликува, а според ѕвездите ова е идеална фризура која лесно ќе ја одржувате и која е совршена за припадничките на овој хороскопски знак.

хороскоп

Риби – Вие сте таинствени. И имате многу емоции кои ги изразувате преку цртање, танц, пеење и слично. Оваа фризура би била идеална за вас, затоа што претставува убавина и креативност, а исто така е лесно да ја скриете.

хороскоп

 

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »