Жена без вилица и коса е најбараниот модел, еве со што го маѓепса светот (18+фото) - Македонија Денес

Жена без вилица и коса е најбараниот модел, еве со што го маѓепса светот (18+фото)

Опомена!!!

Поради ретката болест од која боледува луѓето и се потсмевале и ја избегнувале. Наспроти тоа, Мелани Гајдос е модел и со својот невообичаен изглед привлекува внимание, но овој пат она позитивно.

Ектодермална дисплазија – така се вика ретката болест од кој во детството заболела Мелани. Симптомите на таа деформација на гените се различни, а кај Мелани заболувањето се манифестирало со испаѓање на забите, ноктите, косата, деформацијата и застој во раст на коските и рскавицата. Нејзината вилица воопшто не се развила.

модел

Како дете поради поинаквиот изглед често била жртва на мобинг. Имала повеќе од 40 операции за да хирурзите го „поправат“ нејзиното лице. Сепак, денес се е поинакво. Мелани се чувствува добро во својата кожа, се прифатила себе си таква каква што е и повеќе нема желба да оди „под нож“ и менува било што на себе.

мелани

Порано не можела да поднесе кога некој ја фотографира, но кога студирала уметност, нејзиното тогашно момче ја наговорило да испрати свои фотографии на адреси на некои познати фотографи. Се случило да некои од нив било потполно воодушевени до нејзиниот единствен изглед.

Денес Мелани е една од најплатените модели. Се појавила дури и во спотот на светски познатиот бенд Рамштајн. Оваа девојка ужива голема популарност и на социјалните мрежи, па така само на Инстаграм ја следат повеќе од 100 илјада луѓе.

модел

Дека Мелани е свесна за својот невообичаен изглед и дека научила како тоа да го искористи сведочат и бројните провокативни фотографии кои ги објавува. Погледнете ги во галеријата (18+).

Модна икона наспроти се: На кралицата на темнината и кажале да ја избели кожата, а таа со одговорот им одржа лекција на сите! (фото)

 

 

Foto: Instagram/melaniegaydos

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »