Видео: Лудница во Белгија - Погледнете каква гужва направија Гробарите на паркетот! - Македонија Денес

Видео: Лудница во Белгија – Погледнете каква гужва направија Гробарите на паркетот!

Опомена!!!

Навивачите на Партизан упаднаа во салата од трибините во белгискиот град Шарлероа за да ја прослават победата на црно-белите во Лигата на шампионите.

партизан1

Неколку стотици “гробари” го бодреа Партизан во 12.коло од групата Е, каде белградскиот тим го доби дуелот со кошот на Хачер на 0,3 секунди пред крајот.

Околу 50 навивачи на црно-белите на крајот на натпреварот се најдоа на паркетот заедно со тренерот Александар Џикиќ.

Направија неред и прославија заедно со песна.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »