Видео: Како Барселона на стаклени нозе мина во 1/4 финалето на кралскиот куп? - Македонија Денес

Видео: Како Барселона на стаклени нозе мина во 1/4 финалето на кралскиот куп?

Опомена!!!

Барселона се пласираше во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија.

Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето.

Инаку, тимот од Атлетик Билбао славеше во првата средба со 2:1.

Гостите пристигнаа на „Камп Ноу“ со намера да се бранат и своите шанси ги гледаа во контранападите.

Барса тргна по гол уште од првата минута во што успеа по повеќе од половина час игра. Водство од 1:0 обезбеди Уругваецот Суарез со одличен волеј по асистенција на Нејмар, резултат со кој и се замина на одмор.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »