Венчавката на Серена Вилијамс - Познати личности на свадбата на годината, а ќе се изненадите од имињата на сватовите! (фото) - Македонија Денес

Венчавката на Серена Вилијамс – Познати личности на свадбата на годината, а ќе се изненадите од имињата на сватовите! (фото)

Опомена!!!

Американската тенисерка Серена Вилијамс оваа година ќе го каже судбоносното “да” на својот свршеник Алексис Оханијану.

Но иако датумот сеуште не е познат, сепак се знаат гостите кој ќе дојдат на веселбата.

Подготовките за свадбата веќе се во тек, и додека младата ја бира венчаницата и идеалниот датум, британските медиуми веќе ја знаат листата на поканети.

Како што пишуваат таблоидите на свадбата треба да биде актерката Меган Маркл, како и нејзиниот придружник – не помалку ни повеќе принцот Хари.

“Меган и Серена се добри пријателки, се познаваат долго време, така што таа ќе добие покана, но нејзиниот” плус еден “, најверојатно, ќе биде принцот Хари.

Вилијамс и Алексис сеуште не го објавија точниот датум на свадбата, но на пријателите им посочиле кога би можело тоа да биде за да имаат во план”, вели извор близок до тенисерката.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »