Велат дека нема талент: Ја сакале или не..ова е најбогата жена во Америка и има само 21 година (фото) - Македонија Денес

Велат дека нема талент: Ја сакале или не..ова е најбогата жена во Америка и има само 21 година (фото)

Опомена!!!

Верувале или не оваа 21 – годишна девојка е една од петте најбогати познати луѓе во Америка.

Ги сакале или не, кланот Кардашијан – Џенер таботи со полна пареа, а кога е во прашање бизнисот, со нив нема шега.

Моментално најпопуларната, но и најбогатата помеѓу нив, некогаш грдото пајче, а денес идол на тинејџерките, најмладата Кајли Џенер. Нејзините ментори, мајката Крис Џенер и сестрата Ким Кардашијан останаа во нејзина сенка.

најбогатата

Најмладата помеѓу познатите сестри Кардашијан  – Џенер наскоро би можела да стане милијардерка.

Покрај козметичката компанија која заработува огромни суми на пари, Кајли прави сериозни пари и со објавите на социјалните мрежи.Брендовите и плаќаат и до милион долари за фотографио на кои носи и покажува некој од производите.

Кајли оваа година се најде  на петтото место на листата на Форбс на најбогатите луѓе во САД, а ова место младата ријалити ѕвезда го дели со раперот Џеј Зи.

На првото место на оваа листа е авторот на Војна на ѕвездите Џорџ Лукас, потоа режисерот Стивен Спилберг, па Опра Винфри и Мајкл Џордан. Кајли навистина се најде во одбрано друштво.

најбогатата

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »