Учиме од ѕвездите: Како да носиме винил?(галерија) - Македонија Денес

Учиме од ѕвездите: Како да носиме винил?(галерија)

Опомена!!!

10 идеи за носење винил како Бела Хадид, Блејк Лајвли и други модерни дами …

Кожа, особено винилот – е еден од основните материјали во пролетната сезона. На прв поглед, се чини дека облеката од винил е несоодветна за секоја пригода и дека тешко се комбинира со било која гардероба. Меѓутоа, ако внимателно го разгледате изгледот на познатите личности, станува јасно дека овој материјал се носи буквално со сите работи во вашиот плакар. Покрај интересниот, впечатлив изглед, винилот е специфичен и со својата приспособливост кон било кој стил.

Носете винил панталони за креирање на секојдневен слоевит стил или за вечерните излегувања. Винил јакна можете да носите како Алекса Чанг и Каја Гербер.

Винил мантил е одличен избор, а ова најдобро го знае Блејк Лајвли, додека “ангелите” на Викторија Сикрет обожаваат мини здолништа од винил. Сето ова преточно во фотографии изгледа вака:

Топ 5 корсети кои ќе ја нагласат вашата половина(фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »