Убави и смешни фотографии: Дали знаете кои фудбалери се најголеми љубители на животните? (видео) - Македонија Денес

Убави и смешни фотографии: Дали знаете кои фудбалери се најголеми љубители на животните? (видео)

Опомена!!!

Можеби досега не знаевте, но голем дел од светски познатите фудбалери се огромни љубители на животни и поборци за нивните права.

Без разлика дали се работи за диви или пак домашни животни, кога ќе го погледнете видеото, ќе се уверите дека речиси сите фудбалери се љубители на животните. Верувале или не, Марио Балотели иако е познат по своите контраверзии и лудости, Италијанецот е најголем љубител на животните.

Тука некаде се и Алексис Санчез, како најголем љубител на кучињата, но и Роналдо, Меси, Азард, како и некои други легенди на фудбалот. Ако се водиме според тоа дека сите оние кои сакаат животни имаат добра душа, тогаш овие фудбалери се навистина хумани, а доказ за тоа се овие убави и смешни фотографии:

Most beautiful & funny photos of footballers with animals

Most beautiful & funny photos of footballers with animals Credit: Khalid 10

Gepostet von Oh My Goal am Sonntag, 5. November 2017

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »