Тврди дека го излекувал ракот во 4 стадиум со сода бикарбона: Ова е неговиот рецепт од две состојки(видео) - Македонија Денес

Тврди дека го излекувал ракот во 4 стадиум со сода бикарбона: Ова е неговиот рецепт од две состојки(видео)

Опомена!!!

Ова е навистина неверојатна  инспиративна приказна – докторите му кажале дека му останале само неколку месеци живот, а тој тврди дека го излекувал ракот на простата во четврта фаза по само неколку недели!

Кој ќе помислеше дека нешто толку едноставно како што е прашок за печиво или сода бикарбона може да ви помогне да се борите и изборите со канцер? Неговото име е Вемон Џонстон и тој користел сода бикарбона и меласа како главен алат за закрепнување од рак на простата кој бил во четврта фаза, кој дури метастазирал до коските.

Кога на Вернон му дијагностицирале рак на простата, неговиот син му кажал дека мора да поработи на подигање на својата ПХ  вредност, затоа што канцерот не може да расте кога ПХ вредност е висока односно алкалоидна.

Неколку недели подоцна Вернон го запознал Лери, кој подоцна ќе му препорача цезијум хлорид за подигање на ПХ вредноста до високо алкалоидно ниво по физички пат.

Вернон потоа решил дека нема да користи никакви конвенционални третмани. Тоа значело една работа – Вернон решил да испроба алтернативна терапија. Нарачал цезијум хлорид но порачката се загубила по пат, па Вемон барал други начини да ја донесе својата ПХ вредност во алкалоидна состојба.

рак

По некое време Вернон ја открил моќта на сода бикарбона со јаворовиот сируп. Поради тоа што немал јаворов сируп во својот дом, го заменил со меласа кој му била достапна. Сакал што побрзо да го убие канцерот, пред канцерот да го убие него.

Вернон исто така ги забележал своите третмани и методи во дневник. Вемон го нарекол овој третман „последниот танц со ракот“. Протколот кој го користел вклучува добра диета која промовира алкалоидност во исто време со минерални и витамински суплементи и доста сончева светлина.

Вернон исто така практикувал вежби на дишење за да поддржи дополнителна оксигенција предизвикана со наглиот раст на ПХ вредноста од содата бикарбона. Анаробните канцерогени клетки не толерираат кислород.

Напомена: Многумина медицински експерти ширум светот наведуваат дека канцерогените ќелии опстојуваат од ферментиран шеќер, а не од кислород.

рак

Од таа причина е потребно да го користите јаворовиот сируп, затоа што тој се однесува како тројански коњ кој и дозволува на алкалоидната сода бикарбона да продре во канцерогените ќелии и ги шокира со неочекуван прилив на алкалоиди за да ги оксигенира и доведе до уништување.

Поради тоа тој користел меласа, која всушност направила уште поповолна минерална подлога за нутритивна поддршка. Голем број експерти препорачуваат повеќе од еден протокол доколку пациентот се лекува самостојно. Запаметете дека било кој дел од алтернативната терапија против канцер вклучува и воздржување од конзумирање на шеќер и преработени намирници, особено шеќер затоа што тој го олеснува развојот на ракот.

Како да се направи овој лек за канцер?

Многу е едноставно – само додадете две лажици сода бикарбона во шолја, додадете лажичка меласа или јаворов сируп и таа шолја дополнете ја со вода. Конзумирајте ја оваа мешавина неколку пати на ден. Можете исто така и да ја загреете за да сода бикарбона побрзо се раствори.

Потоа Вернон дошол на преглед  кај лекар кој покажа дека неговиот рак на простата и коските во целост се повлекол. Тој таа приказна ја раскажува и ден денес:

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »