Цвеќе кое носи среќа, најубави мириси и оптимизам во домот?! Како да го декорирате домот со овие магични цвеќиња?(фото) - Македонија Денес

Цвеќе кое носи среќа, најубави мириси и оптимизам во домот?! Како да го декорирате домот со овие магични цвеќиња?(фото)

Опомена!!!

Зумбулите се најубавите предвесници на пролетта, а еве како да го декорирате домот со овие романтични цветови!

Пред да замирисаат и расцветаат овошјата и најразличните цвеќиња во пролет, преодниот период од зима во најрацветаниот период од годината го одржуваат зумбулите.

Со специфични слатки мириси, овие цветни гроздови ги прават домовите пошарени и пооптимистички, што наговестува на прекрасна и шарена пролет.

Цветните “труби” се претежно пурпурни, но тие се се повеќе присутни и во бела и нежна розова боја. Тие сакаат сонце, но не би требало да бидат премногу во топла просторија и не сакаат премногу вода.

Ако сте и вие љубител на овој специјален цвет чиј препознатлив и интензивен мирис ќе го исполни целиот ваш дом, ви предлагаме различни идеи како поатрактивно да ги сместите во вашиот животен простор.

Зумбулот може да се прилагоди речиси на секој стил во домот, еве ги нашите предлози…

3 волшебни билки за среќа, љубов и успех: Еве кое цвеќе треба да го негувате во вашиот дом

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »