Трик на Мерлин Монро кој ќе ве воодушеви и ќе ги истакне вашите очи! - Македонија Денес

Трик на Мерлин Монро кој ќе ве воодушеви и ќе ги истакне вашите очи!

Опомена!!!

Мерлин Монро важи за една од најубавите жени во светот, до ден денес откриени се многу трикови за убавина кои Мерлин ги користела, а еден од најинтересните е тајната на нејзините светкави капаци.

Атрактивната актерка не сакала мат сенки на своите очни капаци, туку сакала нејзините капаци да бидат сјајни. Нејзиниот шминкер Вајти Снајдер поради тоа користел една посебна состојка.

Тој и нанесувал малку вазелин или кокосово масло преку сенките или истите ги мешал со сенката, за да добие кремаст изглед. Тоа е едноставен трик со кои вашите очи ќе бидат изразени, а не ви е потребна скапоцена шминка или туторијал.

Пробајте и самите уверете се дека Мерлин знаела што прави!

Моќта на шминката: Просечни девојки пред и после шминкање(галерија)

 

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »