Топ 10 модни парчиња за есен: Покажете дека сте дама со стил!(фото) - Македонија Денес

Топ 10 модни парчиња за есен: Покажете дека сте дама со стил!(фото)

Опомена!!!

По долгото топло лето, знаете дека првиот дожд и сивилото ќе ја донесат есента. Преминот од лето во есен е збунувачко време за секој плакар.

Иако е време да ги отфрлиме лесните омилени летни парчиња и омилените сандали од кои се не одвојуваме последните неколку месеци, едноставна комбинација омилена во есен, како што се големите џемпери и неколку слоеви од најудобните материјали сеуште се премногу за првите есенски денови.

За максимален број на комбинации со кои ќе го поминете овој преоден период потребни ви се десет парчиња кои ќе ги погледнете во продолжение, а на вас останува да одберете едноставни линии и класични кроеви.

Еве кои 10 модни парчиња ги предлагаат експертите за почетокот на есента:

1. Кожна јакна

2. Блејзер

3. Свилена кошула

4. Цветен дезен

5. Џемпери во силни бои

6. Фармерки

7. Миди здолниште

8. Чизми

9. Капа

10. Панталони со висок струк

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »