Ставајте го ова на вашето лице и изгледајте како да имате 20 години! - Македонија Денес

Ставајте го ова на вашето лице и изгледајте како да имате 20 години!

Опомена!!!

Направете ја оваа мешавина и нанесувајте ја секој ден на лицето, а вашата кожа ќе изгледа неспоредливо помлада.

Секоја жена на оваа планета има сон – да има постојано млада кожа без брчки.

Многу познати ѕвезди користат ботокс за да го одржат својот младешки изглед. Сепак, овој третман е прилично скап и многу жени не можат да си го дозволат тоа.

Можеби тоа е добра работа, бидејќи ботоксот се состои од штетни хемикалии кои можат да предизвикаат многу несакани ефекти.

Сепак, жените повеќе не мора да се грижат, природата ни даде се што ни треба за да го продолжиме младешкиот изглед.

Ви откриваме состојки кои ќе ви помогнат да ги намалите брчките.

Најдоброто кај овие состојки е тоа што тие се евтини и лесно можете да ги најдете, а веројатно веќе и ги имате во вашата кујна.

Потребна ви е кашеста немасна кисела павлака, лажица пченкарен скроб и пет лажички свеж сок од морков.

Земете тенџере, ставете 100 ml вода и додадете пченкарен скроб. После тоа, ставете го на шпоретот и на средно силен оган, мешајте додека смесата не стане погуста. Ставете ја да се излади и додадете го сокот од морков и киселата павлака и мешајте додека не добиете убава смеса.

Пред да ја нанесете маската темелно исчистете го лицето. Нанесете ја маската и оставете ја да остои 30 минути. Потоа исплакнете го лицето со топла вода. Ако подготвите поголема количина, можете да го употребите остатокот, но оваа смеса треба да ја чувате во фрижидер.

Забелешка: За најдобри резултати, применувајте ја оваа маска 3-5 пати неделно.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »