Со помош на овој трик нема да потрошите ниту денар и самите ќе ги поправите вдлабнатините на автомобилот (видео) - Македонија Денес

Со помош на овој трик нема да потрошите ниту денар и самите ќе ги поправите вдлабнатините на автомобилот (видео)

Опомена!!!

Посета на лимар кој ќе ја поправи вдлабнатината на вашиот автомобил може лесно да ви ги испразни џебовите.

Но со помош на овој генијален трик нема да потрошите ниту денар. Се што ви е потребно е големо тенџере зовриена вода која ќе ја полеете врз вдлабнатината, а тогаш, кога површината е загреана, нежно од внатрешната страна ќе го притиснете кон надвор.

Треба да се нагалиси дека овој трик ќе функционира само доколку браникот е направен од пластика пишува британски Сан. Иако звучи предобро за да биде вистинито, погледнете го видеото кое прикажува сопственик на автомобилот како за помалку од минута го решава целиот проблем.

И додека жешката вода прави чуда, многумина инсистираат дека потоа местото треба да се полее со студена вода за да се си дојде на свое место.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »