Смели и заводливи нијанси на кармини кои ќе ја одбележат оваа есен(фото) - Македонија Денес

Смели и заводливи нијанси на кармини кои ќе ја одбележат оваа есен(фото)

Опомена!!!

За сезоната пред нас не смеете да си дозволите да бидете без овие фантастични кармини.

Вaмп есенски изглед украсен со црн или темноцрвен кармин, до сега го носеа исклучиво девојки со панк или готски стил.

Од сега па натаму, кармините со овие бои може да ги носат сите девојки и не е важно на кој моден стил тие припаѓаат.

Оваа есен црвените тонови, како и црните кармини доаѓаат во главните трендови на шминкање. Доколку досега не сте пробале вакво нешто и сега имате желба, неопходно е пред се да погледнете некои од примерите или туторијали како да ги носите овие бои на кармини.

Важно е да знаете дека ваквиот стил бара умереност.

Кога користите, на пример, црн кармин доволно е само да нанесете малку пудра и маскара.

Погледнете ги и останатите фотографии кои исто така можат да ви бидат инспирација за модерните кармини за следната есенска сезона!

    

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »