Сина во сите нијанси е тренд на сезоната: Заменете ја црната со оваа боја! (галерија) - Македонија Денес

Сина во сите нијанси е тренд на сезоната: Заменете ја црната со оваа боја! (галерија)

Опомена!!!

Се знае дека бојата е позната како кралска, а модните експерти препорачуваат да се носи наместо црна, затоа што многу повеќе прилега на секое лице …

Црвената и другите силни бои како и цветни и карирани дизајни се истакнаа оваа сезона, како никогаш порано, но на улиците на светските метрополи се појави уште една боја, која се заканува дека ќе ги засени сите други. Неа сите ја сакаат, лесно се комбинира како црната и другите неутрални нијанси, а одговара речиси на сите.

Да, станува збор за сината боја!

Почнувајќи од фармерките кои не ги соблекуваме и ги носиме во сите можни кроеви, и други парчиња како што капути, џемпери и фустани, во оваа боја, тие изгледаат спектакуларно и сигурни сме дека и вие тешко ќе и одолеете.

Нежни пастелни тонови се за оние поженствени прилики, додека тегет, кобалт сина и сиво – сина, можат да бидат совршена нијанса за парчиња кои ги носиме на работа, училиште, но и во вечерните часови.

Исто така, детали како шал, рачни чанти, ракавици, капи, чадори и други додатоци, може обичната едноставна, монотона зимска комбинација да ја напрви шик.

Во зима, често носиме модели, како што се карирани, но и цветни, со пруги а сината боја изгледа совршено на дезенирани парчиња.

На неа можете да гледате како на неутрална боја која лесно може да се комбинира со црна, беж, сива, бела … но и со сите други бои. Во никој случај нема да згрешите.

Еве неколку предлози во форма на фотографии, за кои сме сигурни дека ќе го инспирираат вашиот следен шопинг…

Пар на годината: Облека и аксесоари во иста боја(галерија)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »