Секој хороскопски знак има своја амајлија! Овие предмети секогаш носете ги со себе и ќе ви донесат среќа - Македонија Денес

Секој хороскопски знак има своја амајлија! Овие предмети секогаш носете ги со себе и ќе ви донесат среќа

Опомена!!!

Со проучување на карактерот на секој хороскопски знак астролозите дошле до листа амајлии кои одговараат на психолошките карактеристики на секо знак.

хороскопски

Овен – фигура на топка

Оваа амајлија симболизира силна и верност, а на луѓето во овој хороскопски знак ќе им донесе издржливост. Оваа амајлија треба да се држите на маса или да ја носите со себе.

Бик – фигура на коњ

Оваа амајлија симболизира сила и лојалност, а на личностите во овој хороскопски знак ќе им донесе издржливост. Оваа амајлија треба да се чува на работна маса или да носите мал приврзок во облик на коњ со себе.

Ви отпаднало копче? Се верува дека тоа е лош знак, особено за девојките

Близнаци – клучеви во старински облик

Оваа амајлија може да ја ставите на било кое место во домот, а пожелно е да ја носите со себе во џеб. Клучевите симболизираат реализација, ведар дух и остар интелект на Близнаците.

Рак – фигура на Буда

Оваа амајлија може да ја носите со себе во џеб, а исто така може да ја ставите во спална соба или блиску до влезната врата. Та ќе донесе мудрост и долговечност.

хороскопски

Лав –  жетон за покер

Оваа амајлија може да ја носите со себе или да ја ставите на работната маса за да ги подобри вашите мисли. На оваа амајлија треба да има нацртано детели, срце или коњ.

Заштитете се: Еве како огледало може да ве спаси од уроци

Девица – копче

Ја подобрува креативноста и инспирацијата, а ја намалува опсесијата  на Девицата за сите детали.

Вага – амајлија во облик на срце, како и сите кристали во овој облик

На вагата срцето им носи среќа во емотивните односи. Да се држжи на маса или под перница.

хороскопски

Шкорпија – метална паричка

Носи среќа во патувањата и секако на финансиското поле. Шкорпии, ставете ја оваа амајлија во својата соба или носете ја во паричникот.

Стрелец – фигура на куче

Оваа амајлија ќе ја подобри финансиската состојба, како и лојалноста која Стрелците понекогаш ја избегнуваат. Оваа фигура треба да се држи на работна маса или во спална соба.

Јарец  – поштенски марки

Оваа амајлија се чува на маса. Ја симболизира среќата на патувањата и контакт со личностите кои живеат далеку. Со собирање на маркички Јарците ги изразуваат своите врлини како што се упорноста, прецизноста и трпението.

хороскопски

Водолија – мала стаклена кугла или џамлија

Се што е невообичаено, со светли бои и поттикнува на размислување е заштитен знак на Водолиите. Оваа амајлија се носи во џеб или чанта. Може да донесе среќа при остварување на целите.

Риби – фигура во облик на риба

Оваа амајлија треба да се стави во спалната соба или на работната маса. Таа ќе ги подобри односите со другите и вербата во себе.

Овие амајлии ќе ви донесат добра среќа и ќе ве штитат од зло и клетви (фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »