Сакате да имате блескаво лице како Кендал Џенер? Ви ја откриваме нејзината тајна! - Македонија Денес

Сакате да имате блескаво лице како Кендал Џенер? Ви ја откриваме нејзината тајна!

Опомена!!!

Манекенката Кендал Џенер важи за една од најубавите жени во светот на шоу бизнисот. Таа ја откри тајната како го негува своето лице, и како и успева секогаш да изгледа свежо.

Маската која ја користи таа, го регулира PH нивото на кожата, тенот го одржува чист и свеж, но и ги намалува порите.

Кендал на лицето нанесува маска која ги има овие состојки: сок од лимон и јајце.

Ова е упатството за правење на маската: Добро изматете го јајцето и додајте го лимоновиот сок. Нанесете ја маската на лицето и држете ја половина час на лицето.

Кендал вели дека оваа природна маска е пречка и на досадните акни.

Таа вели дека порано немала ваков совршен тен. Во минатото имала големи проблеми со кожата, а природната маска и помогнала многу за да го исчисти своето лице.

Обликот на телото одредува како треба да се храните!

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »