Рецепт на славната руска терапевтка е хит во светот: Намалува 10 сантиметри во половина за 10 дена! - Македонија Денес

Рецепт на славната руска терапевтка е хит во светот: Намалува 10 сантиметри во половина за 10 дена!

Опомена!!!

Позната руска фитотерапевтка доктор Ирина Стефановска објасни гостувајќи во една емисија дека со помош на нејзиниот револуционерен мелем жените може да намалат по еден сантим од половината секој ден!

Најдобро од се е што рецептот е евтин и воопшто не ви се потребни скапи состојки.

Потребни состојки:

-125 грама рен

-3 непрскани лимони

-3 лажици мед

screenshot_1

Подготовка:

Исечете го ренот и ставете го во блендер за да добро се сомеле. Лимонот треба добро да се измие и потоа да се исечка на коцки и да се извадат семките, и потоа и него треба да го додадете во  блендерот. Потоа додајте го и медот и сето добро измешајте го. Ставете во стаклен сад и чувајте во фрижидер.

Земајте по две лажици од овој мелем два пати на ден, пред оброк. Резултати ќе бидат видливи по три недели.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »