Решението е едноставно!Овие билки ставете ги покрај креветот и ќе имате мирен сон! - Македонија Денес

Решението е едноставно!Овие билки ставете ги покрај креветот и ќе имате мирен сон!

Опомена!!!

Растенијата имаат неверојатно влијание врз нашето тело, па дури можат да излечат и несоница. Треба само да направите неколку чекори и ќе спиете како бебе.

Тие ќе ви помогнат да се опуштите, ќе го прочистат воздухот во собата и ќе го стимулираат кислородот да циркулира низ целото тело.

Овие растенија се совршени за спалната соба и ќе ви помогнат да имате мирен сон.

Јасмин
Природниот и пријатен мирис на ова растение ќе направи следниот ден да ви биде буден и продуктивен.

Алое Вера
При спиење, помага да се создаде чувство на опуштеност кога ќе легнете во кревет, а многу лесно се засадува и се нарекува “бесмртна билка”.

Лаванда
Совршена е за чистење на воздухот и негова циркулација. Ја намалува анксиозноста, стресот и несоницата.

Англиски бршлен
Ако имате проблеми со дишењето или астма, ова растение ќе ви помогне, бидејќи докажано ги лечи проблемите со астма и со дишењето и совршено го прочистува воздухот.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »