Природни и обликувани: Трик од 5 секунди за совршени веѓи! - Македонија Денес

Природни и обликувани: Трик од 5 секунди за совршени веѓи!

Опомена!!!

Добро формираните веѓи се сон на секоја жена. Тие се дефинитивно украс на секое лице, а за да бидат совршени, ние ви подготвивме едноставен трик.

Жените секогаш се во потрага по мултифункционални производи кои ни штедат време и пари.

И додека на пазарот има голем број на производи за обликување на веѓите, ние ви пренесуваме еден трик за тоа како да ги уредите дома и да ги обликувате како професионалец.


Ако се прашувате што ви е потребно, одговорот е – лак за коса и две вешти раце.

Шприцнете малку лак за коса по прстите а потоа со нив поминете ги веѓите во правец од коренот на носот кон надворешниот агол. И тоа е тоа.

Лакот за коса ќе ги скроти непослушните влакна и ќе им даде природен изглед.

Ако е потребно да ги пополните празнините или да ја поправите бојата, можеби е подобро да се држите до вашето добро и проверено моливче за веѓи.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »