Принцот Џорџ доби конкуренција! Запознајте го принцот на Бутан, малиот Јигме кој го освои светот (видео) - Македонија Денес

Принцот Џорџ доби конкуренција! Запознајте го принцот на Бутан, малиот Јигме кој го освои светот (видео)

Опомена!!!

Принцот Џорџ доби конкуренција кога станува збор за малечките ѕвезди со сина крв. Станува збор за бутанскиот принц Јигме, кој ги освои срцата, не само на своите поданици, туку и на луѓето ширум целиот свет.

Последниот пат јавноста имала можност да го види на официјалната посета на индија кога се појавил со своите родители кралот Џигмео Кесаро Намгијел Вангчук и кралицата Џетсун Пемо Вангчук.

Момчето на традиционален начин се поздравило со индискиот премиер Нарендра Модиј во неговата резиденција во Њу Делхи, а потоа пред камерите почнал да се игра со фудбалска топка која ја добил на подарок.


(klix.ba)

Хималајска Кејт Мидлтон: Запознајте ја најмладата кралица на светот (фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »