Пресреќна жена на сите им откри рецепт со помош на кој таа се збогувала со болки во колената и зглобовите - Македонија Денес

Пресреќна жена на сите им откри рецепт со помош на кој таа се збогувала со болки во колената и зглобовите

Опомена!!!

Овој рецепт го прават состојки богати со бромелаин, витамин Ц, силицијум и магнезиум, кои не само што ги смируваат болните колена и зглобовите, туку ги зајакнуваат тетивите и лигаментите, а  го споделила една читателка на порталот Narodnamedicina.info. која тврди дека позитвните промени ги почувствувала по само 2 дена конзумирање од лековитата смеса.

Иако се јавува на постари години поради стареењето на лигаментите и зглобовите, тоа исто така може да се припише на лошото држење или носење неприкладни обувки подолг период.

За среќа тука е ефектен природен лек кој може да ви помогне да ја излекувате болката, без оглед на причината.

рецепт

Состојки: 1 чаша вода, една чаша овесни снегулки, една чаши 100% природен цеден сок од портокал, 2 чаши на исечкан на коцки ананас, лажичка цимет, половина чаша издробени бадеми и малку мед.

Подготовка: Ставете ги овесните снегулки во тенџере со вода и пуштете да се варат неколку минути. Потоа оставете ги да се изладат пред да ги додадете во блендер. Додавајте ги ананасот, бадемите, циметот, сокот од портокал, како и малку мед по вкус. Измешајте добро, додавајќи малку вода додека не добиете густа смеса.

Секојдневно земајте по 1 лажичка од смесата, а вашите зглобови, тетивите и лигаменти ќе станат посилни. Значително олеснување ќе почувствувате по 3 – 4 дена од почнување на овој третман.

Не можела да стане од кревет од болки во зглобовите, а тогаш дознала за овој рецепт

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »