Пред да ја пронајде среќата со Амал, таа се обиде да му го скроти срцето: Ова е првата сопруга на Џорџ Клуни (фото) - Македонија Денес

Пред да ја пронајде среќата со Амал, таа се обиде да му го скроти срцето: Ова е првата сопруга на Џорџ Клуни (фото)

Опомена!!!

Амал Клуни, сегашната сопругана некогаш големиот холивудски заводник, по само шест месеци  врска добила понуда за брак. Сепак, малкумина знаат дека Џорџ Клуни зад себе има веќе еден брак.

Имено, познатата актерка Талија Балсам на кратко успеала да го освои срцето на овој холивудски заводник, а актерската двојка стапила во брак во 11989 година, а по 4 години се развеле.

Џорџ Клуни

Сепак, нивната романса била вистинско шок во Холивуд, а познатата актерка неодамна се осврнала на нивниот брак.

-Веројатно и дефинитивно – не сум некој кој во тој момент требало да биде во брак“, кажала Талија за романсата со Џорџ Клуни.

Талија е мажена за колега актер Џон Слатери со кого го има синот Хари.

Џорџ Клуни

Џорџ Клуни

Џорџ Клуни

Џорџ Клуни

Џорџ Клуни

Џорџ Клуни

Прв пат по разводот брутално суров: Бред Пит отворено за алкохолот, дрогата, Анџелина и децата …(видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »