ПОМ ПОМ ЕЛКА ги освојува срцата за празниците: Погледнете како да ја направите и вие(видео) - Македонија Денес

ПОМ ПОМ ЕЛКА ги освојува срцата за празниците: Погледнете како да ја направите и вие(видео)

Опомена!!!

Мека, посебна и волшебна новогодишна декорација која ги освојува срцата ширум светот! Запознајте ја неодоливата ПОМ ПОМ ЕЛКА која лесно и брзо може да го украси и вашиот дом. Еве како да ја направите оваа специјална празнична декорација…

Покрај тоа што убаво изгледа, оваа мека елка воодушевува на прв допир. За пом пом елката потребни ви се помпони и леплива трака.

Помпоните можете да ги купите, но можете и сами да ги направите. Потребна ви е волница, ножички и вилушка, а постапката е многу едноставна.

Пом пом елката е совршена декорација за детска соба. Целата постапка на изработка на оваа магична ПОМ ПОМ елка можете да ја погледнете од видеото.

 

Ова се идеални елки за оние кои чуваат мачки(видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »