Погледнете какви откачени танцувачки способности имаат Погба и неговите браќа (видео) - Македонија Денес

Погледнете какви откачени танцувачки способности имаат Погба и неговите браќа (видео)

Опомена!!!

Пол Погба покрај фудбалскиот талент којшто го поседува, во јавноста е познат и по тоа што секогаш сака да биде во центарот на вниманието.

За талентираниот Французин постојано излегуваат интересни пикантерии од приватниот живот, но ретко кој знае дека Пол е и одличен танчер. Во неколку наврати заедно со неговите браќа, фудбалерот ги покажа своите танцувачки способности и покажа дека знае одлично да се забавува надвор од фудбалските терени.

Во продолжение погледнете компилација од танчерските кореографии на Пол Погба и неговите браќа:

https://www.facebook.com/OhMyGoal.KeliNetwork/videos/1625862854140888/

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »