Погледнете го видеото и дознајте како магично брзо да ви пораснат ноктите! - Македонија Денес

Погледнете го видеото и дознајте како магично брзо да ви пораснат ноктите!

Опомена!!!

Ова е одличен природен рецепт кој го има најдено една девојка. Нејзиниот едноставен природен рецепт содржи маслиново масло кое е корисно и делува чудесно на нашата коса и кожа. Токму затоа и многу производи за нега го содржат.

Не морате да трошите многу пари за скапи производи кои го содржат маслиновото масло, туку можете во удобноста на својот дом да направите природни производи од него.

Опомена!!!

Освен тоа, треба да го погледнете видеото во продолжение, од кое ќе можете да видите како се користи оваа природна смеса од маслиново масло за побрз раст на вашите нокти.

Природен рецепт за раст на ноктите
За оваа природна смеса која го забрзува растот на вашите нокти ќе ви биде потребно малку маслиново масло, малку свежо исцеден сок од портокал и лук.

Измешајте го сокот од портокал и со изгмеченото лукче во сад, држете ги вашите нокти10 минути во оваа смеса. После тоа, потопете ги прстите во чисто маслиново масло 5 минути.

За најдобри резултати, овој третман правете го двапати неделно. Без сомнение ефектите ќе ве изненадат.

Опомена!!!

Поврзани вести

Опомена!!!
Translate »