Со оваа нијанса на лак за нокти, вашите раце ќе изгледаат помлади! - Македонија Денес

Со оваа нијанса на лак за нокти, вашите раце ќе изгледаат помлади!

Опомена!!!

Кога станува збор за третманите против стареење, обично во фокусот се линиите околу очите и брчките на челото.

Но, рацете заслужуваат подеднакво внимание. Освен крема и серум за раце, кој навистина може да направи многу, изборот на вистинскиот лак за нокти, исто така, може да им даде на вашите раце повеќе младешки изглед.


За среќа, една од класичните нијанси која се смета за најдобра боја за младешки изглед е секогаш популарната црвена боја.

Но, не сите нијанси на црвениот лак се исти, оние со портокалови подтонови, за разлика од оние со сини подтонови, вашите раце ќе ги направат визуелно помлади и ќе го свртат вниманието кон можната промена на бојата или многу изразените вени.

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »