Ова се очилата за сонце кои ќе бидат хит оваа пролет!(фото) - Македонија Денес

Ова се очилата за сонце кои ќе бидат хит оваа пролет!(фото)

Опомена!!!

Овој модел на очила стана вистински хит меѓу влијателните модни експерти и блогерки, а сега можете да ги најдете и во high street брендовите.

Ова се очилата за сонце без кои сезоната никако нема да помине.

Модните трендови се менуваат неверојатно брзо и вистински успех претставува за сите оние кои можат да одат во чекор со истите.

Пролетен моден тренд кога станува збор за очила за сонце, се ретро “мачкастите” очила во стилот на Лолита. Новите модни линии изобилуваат со прекрасни модели а може да се најдат и во многу различни бои.

Една од главните обожавателки на “мачкастите” очила е Џиџи Хадид која не ги симнува овие очила од брендот Le Speces кои чинат преку 100 евра. Сепак вие и немате потреба да издвојувате ваква сума пари, бидејќи во high street брендовите имате слични варијанти по многу пониски цени.

Пролетна тренди боја која можете да ја носите уште од сега(галерија)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »