Ова е must-have нијанса на сенка за очи(фото) - Македонија Денес

Ова е must-have нијанса на сенка за очи(фото)

Опомена!!!

Smokey eyes во нијанси на кафена и сива беа дел од нашиот стандарден дневен репертоар. Меѓутоа, декемвриските и празничните нијанси се малку погламурозни.

Сенката за очи која ви е потребна во декември е сјајот на розовото злато. Оваа трендовска боја за декември веднаш ќе ви даде гламурозен изглед. Изберете сенка за очи што има светлосни пигменти за дополнителна доза на гламур. Најдобро од сè, оваа нијанса одговара на секоја боја на коса и на секоја боја на очите, па не можете да направите грешка.

За да ја задржите сенката на очи преку цел ден и ноќ без да се избрише, прво нанесете база за сенки. Потоа нанесете ја розова-златната сенка за очи над целиот капак и нежно проширете ја нагоре. За дополнителен пигмент, натопете ја четката со малку фиксатор за шминка или сенката нанесете ја со врвовите на вашите прсти.

За дополнителен wow ефект, нанесете маскара во интензивна црна боја. И тоа е тоа, подготвени сте!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »