Од 85-та до 95-та: Најдобрите потези во сите плејоф појавувања на легендарниот Мајкл Џордан (видео) - Македонија Денес

Од 85-та до 95-та: Најдобрите потези во сите плејоф појавувања на легендарниот Мајкл Џордан (видео)

Опомена!!!

Мајкл Џордан бил и засекогаш ќе остане легенда на НБА лигата и најдобар кошаркар на сите времиња.

Навистина постојано се појавуваат одлични кошаркарски имиња како Леброн Џејмс, Кевин Дурент или пак Стеф Кари, но сите се едногласни дека никогаш никој нема да го достигне она што го направи во својата кариера Мајкл Џордан. Несомнено, легендата на НБА и на светската кошарка го заслужува епитетот најдобар на сите времиња. Џордан не само што е најдобар, туку и најбогат спортист на сите времиња, со заработка од речиси една милијарда долари.

Кога го гледавме како игра, едноставно останувавме без зборови бидејќи она што тој го правеше беше магија. Затоа одлучивме да се потсетиме на најдобрите потези на Мајкл Џордан за време на сите негови учества на НБА плејофот. Од 85-та до 95-та, уживајте:

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »