Носете златни работи како street style ѕвездите(галерија) - Македонија Денес

Носете златни работи како street style ѕвездите(галерија)

Опомена!!!

Големи јакни, блејзери, фустани и чизми во боја на скапоцени метали …

Работите и модните додатоци во сите нијанси на златна никогаш нема да ја изгубат релевантноста.

Скапоцените” чизми, јакни, торби и, се разбира, фустани во златна боја ќе ги гледаме во сите street style хроники од секоја Модна недела без оглед на сезоната. Street style ѕвездите често бираат парчиња и додатоци во блескави нијанси кои не можат да поминат незабележано од модните фотографи.

За да изгледате кул, следете едно строго правило: помалку е повеќе. Една работа во боја на скапоцениот метал е доволна за да го зачините вашиот стил. А доколку се одлучите да одберете јакна или блејзер како Кендал Џенер, не заборавајте овие парчиња да ги комбинирате со нешто едноставно како сиви фармерки и црни војнички чизми.

Погледнете неколку “златни” стилови на street style ѕвездите кои ќе ве инспирираат.

6 есенски бои кои можат да ја заменат црната боја(фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »