Ниту гардеробата, а ни фризурата! Само еден детаљ може да го уништи впечатокот за вас! - Македонија Денес

Ниту гардеробата, а ни фризурата! Само еден детаљ може да го уништи впечатокот за вас!

Опомена!!!

Сте избрале добра, убава облека, сте ја средиле косата, направивте листа на теми за кои сакате да зборувате на првиот состанок и размислувате што друго можете да додадете за да го импресионирате со својата појава.

Иако ви се чини дека момците не обрнуваат внимание на детали, многу е важно и вашиот маникир да биде уреден и во согласност со ситуацијата.

И додека козметичката индустрија денес е толку напредната што од секој салон може да излезете како што ќе посакате, светкав, шарен или неуреден маникир не е добра идеја, доколку сакате да оставите впечаток на една девојка која се грижи за својот имиџ.

Вештачките нокти повеќе не се во мода, а неуредниот маникир и излупен лак никогаш не ни биле, а тоа го потврдуваат и сите едиторијали од модните списанија каде моделите секогаш имаат кратки и еднобојни нокти, така што следниот пат кога ќе тргнете на состанок, внимавајте и каков е вашиот маникир.

Изглед на денот: Викторија Бекам во Њујорк(фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »