Неверојатно:Ретриверка окучила 9 кученца, а едно има зелено крзно!(фото) - Македонија Денес

Неверојатно:Ретриверка окучила 9 кученца, а едно има зелено крзно!(фото)

Опомена!!!

Малечки кученца се дефинитивно една од најубавите, најпрекрасните и неодоливите суштества на планетата. Но можете ли да замислите нечиј шок кога нема да дојдат во вистинска боја.

Не зборуваме за златно или кафеаво кученце од две црни кучиња, зборуваме за боја која само уште неколку пати се појавила на некое куче. Да појасниме…

кученца

 

Се одело глатко додека Рио, златната ретриверка ги носела на свет своите девет кученца во Шкотски Хајландс. Но сопственичката Луиз Садерланд не можела да им поверува на очите кога видела едно од кученцата.

кученца

Помеѓу сите тие прекрасни кученца имаше и едно зелено. Луиз решила да го нарече Форест ( прим. превод. Шума) во омаж на таа чудна боја.

-Првото кученце се заглави,но јас и мојата ќерка Клер успеавме безбедно да го ослобдите, Кога почнаа да излегуваат кученцата, забележавме дека едно има зелено крзно. Не можевме да поверуваме“, вели Луиз.

кученца

За ова се верува дека се случило само уште три пати во светот. Причина за тоа е жолчниот пигмент биливердин кој се наоѓа во плацентата на кучето.

Фото:Твитер/GingerChristmas

Предизвик за секој сопственик: Како да го „измамите“ вашето куче да испие апче (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »