Неверојатно достигнување на Маркус Рашфорд- Веќе е ѕвезда, а ова е доказ за тоа! (видео) - Македонија Денес

Неверојатно достигнување на Маркус Рашфорд- Веќе е ѕвезда, а ова е доказ за тоа! (видео)

Опомена!!!

Репрезентативецот на Англија и фудбалерот на Манчестер Јунајтед постигна гол на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите!

Манчестер Јунајтед со триумф се врати во Лигата на шампионите откако успеа на стартот на ова натпреварување во новата сезона да го совлада Базел со 3:0. Последниот гол на овој натпревар беше дело на талентираниот млад играч Маркус Рашфорд.

Младиот фудбалер и репрезентативец на Англија стигна до неверојатен успех кое ретко се достигнува. Имено, Рашфорд за Манчестер Јунајтед постигна голови во своето деби на следните натпреварувања:

-Премиер лига

-Лига Европа

-Лига на шампиони

-Куп на Англија

Да не заборавиме дека постигна гол и на своето деби за репрезентацијата на Англија. Браво, дефинитивно ова момче има светла фудбалска иднина.

Трогателна приказна на Марко Асенсио: „Мојата мајка секогаш ме поддржува од таму некаде“ (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »