Немате храброст да ја скратите косата? Постои идеално решение (фото) - Македонија Денес

Немате храброст да ја скратите косата? Постои идеално решение (фото)

Опомена!!!

Новата фризура ќе ви помогне да бидете кул и задоволни со својот изглед. Нема потреба да патите по својата долга коса, едноставно решете се за овој хит кој го покори светот и ќе добиете уникатно освежување на изгледот.

Постојат бројни предности на бричење на само долниот дел од косата (поточно над вратот):

  1. Косата нема да ви лепи за врат додека вежбате или завршувате домашни обврски ис е потите.
  2. Кога нема да имате време да ја измиете косата, само ќе а заврзете и ќе добиете оригинален детаљ.
  3. Воопшто не се забележува дека ви недостасува дел од косата, ниту пак таа делува ретко.

Нема потреба да сте исплашени, пробајте ја оваа метода и ќе се фасцинирате. На овој начин ќе успеете дури и да ја истакнете вашата креативност, а доколку ви фали инспирација има многумина кои може да ве поттикнат на една смела и интересна промена:

screenshot_1 screenshot_2 screenshot_3 screenshot_4 screenshot_5 screenshot_6 screenshot_7 screenshot_8

Модерни кадрици со помош на цедалка: Погледнете како самите да направите прекрасна фризура со помош на овој предмет од кујна! (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »