Нема поедноставен начин да се ослободите од митисерите, а ќе ве чини само 25 денари (видео) - Македонија Денес

Нема поедноставен начин да се ослободите од митисерите, а ќе ве чини само 25 денари (видео)

Опомена!!!

Поради хормоните, стресот и милион други работи, поите повремено се запушшуваат и формираат акни или митисери.

Смеса од лажица желатин (кој чини околу 25 денари) и една лажица млеко се загрева неколку секунди во микробранова печка. Таа смеса потоа се нанесува на лицето и се остава да се исуши.

Кога смесата ќе се исуши, извадете ја и ќе добиете глатка кожа.

Погледнете ја целата постапка во видеото:

Пиела вода со лимон 2 недели за да провери дали е навистина здрава: Еве што открила!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »