Нема да ја препознаете: Шакира денес е прекрасна русокоса, но не секогаш блескаше со својата убавина(фото) - Македонија Денес

Нема да ја препознаете: Шакира денес е прекрасна русокоса, но не секогаш блескаше со својата убавина(фото)

Опомена!!!

Од кога се појави, колумбиската пејачка Шакира е препознатлива по специфичниот начин на пеење, но и по нејзината коса!

Најнапред нејзината кадрава коса беше шатирана, а во последно време таа е русокоса. Сепак, самиот факт дека Шакира е колумбијка вели дека повеќе од веројатно е, дека таа е природна црнка.

Дека ова е вистина, сведочи и фотографијата која е објавена на Твитер, а на која таа малку личи на себе.

Инаку, Шакира овие денови сериозно се подготвува за светската турнеја со интересно име “El Dorado“, а моментите на одмор ги користи да ужива во пливање и со своето семејство.

Научниците открија како да танцувате како Бијонсе и Шакира (видео)

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »