Не мрднала со прст: Адел заработила11 милиони долари во година во која ништо не работела - Македонија Денес

Не мрднала со прст: Адел заработила11 милиони долари во година во која ништо не работела

Опомена!!!

Иако последните година дена не издала албум, била на турнеја или се појавувала во јавноста, сепак инкасирала многу пари.

Триесет годишната музичарка Адел нема албум веќе три години, но наспроти тоа заработува милиони. Само минатата година инкасирала 11 милиони долари од продажба на албумот 25, објавен во ноември 2015 година.

Тоа значи дека пејачката заработила 30 684 долари дневно, а дека притоа не мрднала со прст.

По издавањето на албумот, во 2016 година, настапила повеќе од 100  пати во рамките на турнејата која го носела нејзиното име. Во јуни 2017 година била принудена да ги откаже последните два настапи на Вембли стадионот затоа што имала оштетување на гласните жици.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »