Не ги штеди заработените милиони: Еве што им купил Роналдо на децата за да се играат по дома!(видео) - Македонија Денес

Не ги штеди заработените милиони: Еве што им купил Роналдо на децата за да се играат по дома!(видео)

Опомена!!!

Фудбалерот Кристијано Роналдо е еден од најплатените спортисти на светот, а со неговата фантастична игра и резултатите кои ги бележи во дресот на италијанскиот Јувентус, се наоѓа на приоритетната листа на бројните маркетиншки агенции кои буквално се грабаат за неговите услуги.

Роналдо е познат како некој кој сака да ужива во луксузот, па на себе и своето семејство не жали да ги троши милионите кои ги заработува. Фудбалерот моментално живее во Торино, а покрај вилата во која моментално престојува, Роналдо поседува и неколку повеќе милионски недвижности во Мадрид, Лондон, Мајорка и родната Португалија.

Тој неодамна се пофали со новиот Bugatti Chiron вреден повеќе од 3 милиони долари, а покрај овој автомобил, во неговите гаражи крие вистинско богатство. Роналдо едноставно ужива во силни и луксузни спортски автомобили со кои често се фали на социјалните мрежи.

За да ниту неговите најмили не заостануваат зад него, Роналдо одлучил да им купи единствената автомобил играчка на познатиот произведувач BMW од која децата се воодушевени. Ева, Матео и Алана Мартина се воодушевени од новата играчка, а гордиот татко се документирал и со видео кое го објавил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

❤️❤️❤️😂

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »