Наредила лажици врз тесто: Кога ќе видите што направила ќе ви се отвори апетитот (видео) - Македонија Денес

Наредила лажици врз тесто: Кога ќе видите што направила ќе ви се отвори апетитот (видео)

Опомена!!!

Ако сакате да послужите крем сир или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистинската работа за вас.

Изненадете ги гостите или домашните со тесто во облик на лажици. Се што е потребно да сторите е да наредите лажици врз тестото, а потоа да го испечете во облик на лажици. Печете седум минути на температура од 200 степени и вашите лаици од тесто се готови.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »