Најубавите модели за пролет и лето: Чевли и сандали за секој ден! (галерија) - Македонија Денес

Најубавите модели за пролет и лето: Чевли и сандали за секој ден! (галерија)

Опомена!!!

Сезона на весели бои, циркони, светки и ниски потпетици.

Пред неколку месеци, едвај ја чекавме зимата да можеме секојдневно да шетаме со омилените чизми и чевли до глужд.

Сега, исто така, едвај чекаме да дојде пролетта да ги одмориме нозете од обувки наменети за студените денови и да уживаме во удобни мокасинки, салонки, а во лето и во сандали.

Пролетта и летото носат убави, весели бои кои им се спротивставуваат на зимската црна, сива и кафена боја, кои доминираат со години, а кога ќе видите што се ќе се носи во текот на следната сезона и вие ќе посакате што побрзо да изгрее сонцето и да ги измами дамите со стил да излезат на улица со прекрасните комбинации.

Ние погледнавме колку дизајнерите беа вредни оваа зима и открија дека за оваа пролет – лето сезона подготвиле навистина посебни, прекрасни дизајни на чевли и сандали!

Судејќи според фотографиите, во текот на пролетта и летото, ќе имаме можност да видиме многу боја, но, исто така, и многу светки, циркони и ниски “kitten” потпетици.

За вас ги одбравме некои од најубавите – гледајте и уживајте!

18 црни блејзери од high street брендовите(галерија)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »