Маслото е чудотворно, за 12 недели ќе имате стомак од соништата?! - Македонија Денес

Маслото е чудотворно, за 12 недели ќе имате стомак од соништата?!

Опомена!!!

Ова масло е чудотворно. Потребни ви се само две лажички дневно и вашето сало на стомакот ќе почне да се топи.

Станува збор за кокосовото масло кое експертите го нарекуваат и суперхрана. За разлика од обичното масло за јадење, кокосовото го зголемува трошењето на енергијата во телото, а со тоа го забрзува и топењето на мастите.

Сепак, важно е да внесувате и останати прехранбени продукти кои го забрзуваат метаболизмот – само така резултатите ќе бидат брзо видливи.

Кокосовото масло особено е добро за топење на мастите на стомакот. Според истражувањето жените кои дванаесет недели секој ден конзумирале по две лажици кокосово масло значително го намалиле обемот на струкот.

Ова се и останати придобивки од кокосовото масло:
Одлично е за младешки изглед бидејќи ја затегнува кожата, исто така и дава сјај.
Ја уништува кандидата одговорна за многу инфекции во телото.
Го намалува ризикот од срцеви заболувања.
Делува антибактериски.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »