Љубовта не познава граници: Малиот териер и ротвајлер имаат прекрасни бебиња (фото) - Македонија Денес

Љубовта не познава граници: Малиот териер и ротвајлер имаат прекрасни бебиња (фото)

Опомена!!!

Уште еден доказ дека љубовта не познава граници.

Не ни помислиле дека такво нешто може да се случи, па сопственичката Тереса Патерсон останала во шок кога го видела Џои, западношкотски бел териер и ротвајлерката Зара како се парат.

Резултатот го нарекле „Воти“ кучиња.

љубовта

А еве што сопственичката ма да каже за овој случај:„Бев во комплетен шок, не мислев дека природата може да дозволи такво нешто да се случи, но очигледно е дека грешев. Кучињата имаат прекрасен карактер, како и родителите. Постојано сакаат внимание и да галење. Едно од кучињата, Спарки ме следи каде и да појдам Но сепак, ова нема да се повторни затоа што Џои наскоро оди во посета на ветеринар“.

љубовта

Прасето Декстер има свој Фејсбук профил и три најдобри пријатели – кучиња!(видео)

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »