Летните чизми се тренди: Еве како да ги носите до септември(галерија) - Македонија Денес

Летните чизми се тренди: Еве како да ги носите до септември(галерија)

Опомена!!!

Ја усовршивте комбинацијата на патики со фустани, балетанките со мини здолништата и високите потпетици со фармерки…

Сега е време за нов тренд кој е сосема нов во модниот свет – летни чизми.

Да, сега можете да носите чизми и чевли кои ги носевте за време на студената сезона и во летниот период и тоа со вашите омилени фустани, здолништа, шорцеви и лелеави панталони.

Иако делува сосема контрадикторно да носите нешто што се носи во зима, и во летниот период, верувајте ни дека ова е апсолутен моден хит во светот. Чизмите ќе ви дадат доза на сериозност и посебен шарм за вашиот целокупен изглед, и особено ќе се истакнат ако ги комбинирате со кратки фустани, шорцеви или здолништа. Тие се идеални за на работа, а кога ќе ве изненади дожд – не мора да се грижите дека нозете ќе ви бидат влажни.

И додека на Pinterest овој тренд е на врвот, многу трендсетерки со голема самодоверба го прошетаа овој тренд. Во галеријата, дознајте како!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »