Ланче со месечина е летен "must have"!(галерија) - Македонија Денес

Ланче со месечина е летен “must have”!(галерија)

Опомена!!!

Дали знаете какво ланче треба да набавите ова лето доколку ги следите трендовите?

Зборуваме за ланчиња со приврзок во облик на месечина. Дали знаете зошто ланчињата со месечина се и понатака кул?

Различни култури ги сметаат за среќен симбол! Некои луѓе мислат дека носат плодност, други се сигурни дека можат да се ослободат од злите сили и можеби тоа е причината што сите ги сакаат!

На Instagram, ланчињата со приврзок во облик на месечина ова лето се најголем тренд.

Ланчињата со месечина се последниот допир на урбаниот и шик стил. Тие изгледаат одлично над кошулата и маичките, но исто така и во комбинација со супер жешките бикини!

Овие ланчиња се исто така идеални за девојките кои сакаат минималистички стил. Можете да одберате помеѓу злато или сребро, а ако сакате масивни парчиња накит во понудата на брендовите има ланчиња со приврзок во форма на месечина кои се збогатени со бисери или блескави камчиња.

Како познатите трендсетерки го носат ова парче накит погледнете во нашата фото галерија.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »