Куќата на Пабло Ескобар претворена во хотел: Луксуз каков ретко се гледа (галерија) - Македонија Денес

Куќата на Пабло Ескобар претворена во хотел: Луксуз каков ретко се гледа (галерија)

Опомена!!!

Во 21 век се е возможно, па дури и неколку дена да живеете во куќата на Пабло Ескобар.

Имено, една од куќите на озлогласениот убиец и кралот на кокаин претворена е во луксузен хотел, во кое едно ноќевање чини минимум 500 долари.

Раскошниот хотел располага со 24 прекрасно уредени соби и неколку бутици.

Се наоѓа во Тулум, во Мексико, опкружена со прекрасни палми и природа како од бајки, а ориенталниот стил ќе допринесе да доживеете навистина неповторливо искуство.

фото:Профимедиа

Највисокото село во Европа: Не крилјата на планините, со едно училиште и капела живеат 200 жители(видео)

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »