Кристијано Роналдо мета на критики поради панталоните- „Зарем не ти се малку куси“? (галерија) - Македонија Денес

Кристијано Роналдо мета на критики поради панталоните- „Зарем не ти се малку куси“? (галерија)

Опомена!!!

Планетарно популарниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо има одличен фудбалски талент, но кога се работи за мода и тој понекогаш знае да погреши.

Пред неколку месеци, Роналдо се пофали со женска чанта, а сега покажа и чудни бели панталони за кои изгледа како да ги позајмил од својата девојка Георгина. Иако фудбалерот е еден од најпопуларните личности на Инстаграм, со оглед на 111 милиони следбеници и по 3 милиони лајкови на фотографиите, последната многумина зачуди.

Изгледаш како да одиш во гаража“,Ова е еден навистина чуден стајлинг“, „Зар не ти се панталоните малку прекуси?“, „Добро играш, но не знаеш да се облечеш“, се само дел од коментарите под фотографијата, иако имаше и такви кои сепак го пофалија изгледот на својот идол.

По се изгледа куси панталони му се најомилени Роналдо, а негвиот стајлинг понекогаш е навистина чуден:

Се појави снимка од судницата: Доказ дека Роналдо навистина сака назад во Англија (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »