Класика или екстраваганција? Погледнете какви чевли се идеални за вашиот хороскопски знак - Македонија Денес

Класика или екстраваганција? Погледнете какви чевли се идеални за вашиот хороскопски знак

Опомена!!!

Вкусот и преференцијата се одредуваат не само според образованието и карактерот на личноста, туку и според хороскопскиот знак.

чевли

Во зависност од тоа дали сте огнен, воден или земјен знак, вашите склоности се различни. Обично не мислиме на тоа кога одбираме соодветен модел на чевли, но на личниот вкус и избор во голема мерка влијаат и ѕвездите.

чевли

Овенот, Лавот и Стрелецот се луѓе кои секогаш сакаат да привлечат внимание со облеката и чевлите кои ги носат. Тие сакаат да се изразуваат и затоа ретко одбираат обични и невпечатливи модели на чевли.

чевли

Бикот, Девицата и Јарецот се стабилни личности и тоа се огледа не само во односот кон семејството и традиционалните вредности, туку и на нивниот избор на чевли. Класичните модели како што се црните чевли се најчестиот избор помеѓу членовите на оваа зодијак група.

чевли

Водолија, Близнаци и Вага се непредвидливи , шармантни луѓе со сопствен стил. Често пати самите не знаат што сакаат, но едно нешто секогаш е сигурно – треба да имаат најинтересни и најкреативни чевли на сезоната. Сакаат да бидат екстравагантни и често поради убавината удобноста ја ставаат на второ место.

чевли

Ракот, Риби и Шкорпиите се претставници кои носат леснотија и авантура во себе. Поради тоа, тие најчесто одбираат кежуал чевли, која е светла и која содржи некои забавни елементи.

чевли

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »